Title Image

Soft Loft – Czym są nowoczesne lofty?

Apartament typu Soft Loft z kręconymi schodami i antresolą

Soft Loft – Czym są nowoczesne lofty?

 

Soft Loft to zbudowane całkowicie od podstaw nowoczesne budynki mieszkalne lub komercyjne nawiązujące stylem do dawnych przemysłowych obiektów.

 

Nowoczesne Soft Lofty to obiekty, którymi mogą być zarówno apartamenty, biura, restauracje, lokale gastronomiczne czy innego rodzaju przestrzenie użytkowe. Charakteryzują się wysokimi sufitami (często z antresolami lub półpiętrami), drzwiami loftowymi i dużymi wysokimi oknami, zastępującymi nawet całe zewnętrzne ściany. Jeśli zawierają w sobie widoczne elementy betonowe, cegły czy rury i instalacje (elektryczne, wodno-kanalizacyjne i grzewcze), to jest to zamierzone i ma nadać danemu miejscu lepszy klimat oraz nawiązywać do dawnych przestrzeni industrialnych. Ma zapewnić swoim użytkownikom komfort przy zachowaniu industrialnego stylu.

 

Biblioteka w angielskim stylu w nowoczesnym Lofcie

 

Antresola Loft Metalowa z Biblioteką w Stylu Angielskim ze stali konstrukcyjnej, szkła hartowanego oraz drewna w domu

Antresola Loft z biblioteką w stylu angielskim

 

Soft Loft – wykorzystanie nowoczesnych materiałów w industrialnym stylu

 

Okna i ściany w Soft Loftach wykonane są z nowych, lepszych materiałów mających na celu ochronę przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i temperaturami. Te rozwiązania zakładają, że ludzie przebywając tam mają czuć się swobodnie. Soft Lofty mają być przyjazne do codziennego funkcjonowania i mieszkania.

 

Soft Lofty zbudowane są przy użyciu nowoczesnych materiałów w przeciwieństwie do Hard Loftów, które charakteryzują się siermiężną konstrukcją. Mimo to ich celcem jest nawiązywanie stylem do dawnych industrialnych budynków.

 

Nieodłącznym elementem Soft Loftów są drzwi loftowe oraz przeszklone ścianki oddzielające pomieszczenia wykonane ze stali konstrukcyjnej oraz bezpiecznego szkła.

 

Kuchnia Loft w Stylu Industrialnym w mieszkaniu loftowym z drewnianym stołem, białymi krzesłami i wiszącymi żarówkami

Kuchnia Loft w Stylu Industrialnym w mieszkaniu loftowym z drewnianym stołem i białymi krzesłami

 

Soft Loft a Efektywność Energetyczna

 

Kolejną bardzo ważną cechą Soft Loftów jest ich efektywność energetyczna. Architekci projektujący te budynki są również w stanie wyeliminować wady konstrukcyjne, które popełniali projektanci dawnych przemysłowych obiektów.

 

Co więcej w Soft Loftach możemy z łatwością zainstalować typowe udogodnienia, o których mowa w nowoczesnym budownictwie. Mamy tutaj na myśli np. garaż podziemny, siłownia, SPA, czy basen. Wyobraźmy sobie jak trudno byłoby dostosować takie rozwiązania dawnych zabytkowych obiektów nie naruszając ich konstrukcji.

 

Loft Apartment with staircase

 

Deweloperzy budują Soft Lofty z reguły w nowych i droższych dzielnicach, które w odróżnieniu od przemysłowych rejonów nie mają jeszcze kompleksowo rozwiniętej infrastruktury. Nie zmagają się one również z problemami, które dotyczą dawnych poindustrialnych obszarów.

 

Idealnym przykładem Soft Loftu jest Woronicza Qbik zlokalizowany na warszawskim Mokotowie. To całkowicie nowy obiekt zbudowany w industrialnym stylu.

 

2 komentarze

Post a Comment