Title Image

Stoliki Kawowe – Sklep

Stoliki Kawowe Loft co to jest?

 

Stoliki kawowe to meble charakteryzujące się niższą wysokością w stosunku do klasycznych stołów jadalnych. Z reguły umieszcza się je przed sofą lub tapicerowanymi krzesłami. Służą do wygodnego przechowywania napojów (głównie stąd ich nazwa), pilotow (do telewizorów, rzutników czy kina domowego), gazet, czasopism, książek, dekoracji czy przystawek lub przekąsek i posiłków podczas imprez.

 

Stoliki kawowe do salonu, biura, lobby i sypialni

 

Stoliki kawowe w stylu loft przeznaczone są głównie do salonów, biur, lobby, poczekalni, kawiarnii czy sypialni, gdzie nazywane są także stolikami nocnymi. Na rynku meblarskim dostępne są w wielu wariantach i stylach. Naszą specjalnością są stoliki kawowe industrialne oraz stoliki loft, które tworzymy na bazie trzech materiałów: metalu, drewna i szkła.

 

Stoliki Loftowe Producent

 

Stoliki Kawowe do salonu projektowane i tworzone przez nas charakteryzują się najwyższa precyzją wykonania przy użyciu najlepszej jakości materiałów dostępnych na polskim i europejskim rynku. Do produkcji stolików kawowych industrialnych wykorzystujemy trzy główne materiały: drewno (sklejka dębowa, buk, dąb), metal i szkło. W miarę potrzeb wykorzystujemy także inne surowce, jednak szkło, drewno i metal i szkło są bazowymi materiałami. Produkowane przez nas stoliki kawowe industrialne nawiązują stylem do dawnych fabryk, magazynów przemysłowych oraz przestrzeni industrialnych i loftowych. Są bardzo wytrzymałe i eleganckie. Produkowane przez nas nowoczesne stoliki kawowe do salonu są najwyższej jakości i dostosowane są zarówno do poindustrialnyqh przestrzeni komercyjnych, jak i apartamentów oraz mieszkań loftowych. Tworzymy także dedykowane stoliki kawowe kwadratowe na prywatne zamówienie. Opracowujemy indywidualne projekty zgodnie z wytycznymi klienta lub realizujemy dostarczony nam plan i koncepcję.

 

Stoliki Loftowe Industrialne

 

Stoliki Kawowe Industrialne są odpowiedzią na nowy i coraz bardziej popularny w Polsce trend w architekturze i projektowaniu wnętrz, który nawiązuje swoim stylem do kultowych loftów. Przy naszej pomocy możesz szybko i sprawnie zaprojektować swój stolik kawowy loft, niezależnie od tego, czy jest to nowoczesny apartament w stylu soft loft, inspirowany dawnymi industrialnymi przestrzeniami, czy dom zlokalizowany na obrzeżach miasta. Nasze produkty charakteryzują się prostymi liniami i gładkimi powierzchniami, które idealnie nadają się do retro oraz nowoczesnych wnętrz. Dopasuj stolik kawowy loft do salonu, biura, poczekalni, sypialni, lobby czy łazienki.

 

Stoliki Kawowe Loftowe

 

Tworzone przez nas stoliki kawowe industrialne lub ich elementy – głównie blaty – powstają z litego drewna – klejonki lub sklejki.

 

Klejonka to rodzaj płyty meblowej stosowanej w produkcji mebli loftowych o różnym przekroju, która produkowana jest z klejonego warstwowo drewna. Klejonka najczęściej produkowana jest z drewna litego z liściastych lub iglastych gatunków. Dlatego też klejonki są wyrobem całkowicie naturalnym, czyli ekologicznym. Posiadają wysokie walory użytkowe i estetyczne. Eleganckie stoliki kawowe z blatami klejonkowymi mają o wiele mniejszą skłonność do paczenia się, wyginania czy pękania.

Przeznaczeniem klejonek jest głównie zastosowanie domowe i wewnętrzne. Standardowo klejone są za pomocą klei oferujących odporność na codziennie użytkowanie (np. mycie).

 

Sklejka to inaczej materiał kompozytowy, który jest sklejony z krzyżujących się cienkich warstw drewna. Zwykle składa się z ich nieparzystej liczby. Sklejka jest materiałem, który łatwo się modeluje i wygina na gorąco. Pozwala to na wytwarzanie kształtów wykorzystywanych przemyśle meblarskim. Dlatego też najczęściej wykorzystuje się ją do produkcji mebli domowych i biurowych, w tym stolików kawowych.

 

Stylowe stoliki kawowe najwyższej jakości

 

Naszą misją jest tworzenie loftowych stolików kawowych z najwyższej jakości materiałów, celem zapewnienia im jak największej żywotności. Oznacza to, że w produkcji stolików kawowych industrialnych nie używamy płyt OSB, MDF, płyt wiórowych, pilśniowych ani paździerzowych.

 

Produkowane przez nas ławy kawowe loftowe to starannie przemyślane projekty, obok których nie można przejść obojętnie. Są one efektem naszej wieloletniej pracy oraz znajomości rynku i indywidualnych potrzeb naszych klientów. Co więcej – cechują się one także codzienną praktycznością, użytecznością i dużą solidnością wykonania.

 

Jako Loft & Design posiadamy kilkudziesięcioletnie doświadczenie rzemieślnicze w kowalstwie artystycznym oraz metalurgii i produkcji dedykowanych rozwiązań dla loftów oraz przestrzeni industrialnych.

 

W celu uzyskania szczegółowych informacji – zapraszamy do kontaktu.

 

Stoliki Kawowe i Ławy Kawowe popularnym elementem wnętrz

 

Ławy Kawowe Loft i Stoliki Kawowe Loftowe cieszą się coraz większą popularnością. Stopniowo wzrasta zamożność społeczeństwa, a za tym jego wymagania oraz chęć posiadania użytecznych i eleganckich przedmiotów codziennego użytku. Ławy Kawowe i stoliki loft mają nie tylko walory estetyczne, ale również ubogacają wnętrza, a dla niektórych stają się nawet niezbędnym elementem ich aranżacji.

 

Stoliki Kawowe – Historia – Wielka Brytania, Imperium Osmańskie, Japonia

 

W Europie pierwsze stoliki, które zaczęto nazywać stolikami kawowymi, produkowany były w Wielkiej Brytanii podczas epoki wiktoriańskiej. Źródła historyczne podają także, że takie ławy kawowe produkowane i używane były w późnym Imperium Osmańskim w oparciu o stoły używane w ogrodach herbacianych. W latach 70-tych i 80-tych XIX wieku stoliki i ławy kawowe popularne były również w Japonii, co wskazuje, że mogły one również pochodzić z tamtego kręgu kulturowego.

 

Od końca wieku XIX tworzono stoliki kawowe na wzór poprzednich epok. Jednak trudno znaleźć źródła historyczne jednoznacznie wskazujące, że w tym epokach także je konstruowano. Joseph Aronson – autor znanej na całym świecie encyklopedii mebli definiował stolik kawowy industrialny jako „niski, szeroki stolik stawiany przed kanapą lub sofą”, sugerując jednocześnie iż w historii meblarstwa, ten typ stolików został rozwinięty dość późno. Wraz ze wzrostem dostępności telewizorów od końca lat 50-tych XX wieku stoliki kawowe industrialne stały się coraz bardziej popularne i po prostu praktyczne z jednego prozaicznego względu – nie zasłaniają obrazu telewizora podczas oglądania.

 

Również stosowanie podobnej konstrukcji stolików loftowych odnotowano także w starożytnej Grecji oraz w północno-wschodniej Afryce po podboju jej przez Rzymian. Istnieje także teoria Koa Stephens’a – producenta mebli, że obecne standardy, wymiary i wygląd stolików kawowych jest bezpośrednio związane z beduińskimi i marokańskimi stolikami z mosiądzu. Zwraca uwagę, iż to nie przypadek, że nazywane były stolikami kawowymi, ponieważ używane były przez ludzie, którzy wprowadzili kawę do świata zachodniego.

FAQ – Najczęściej zadawane pytania:

  • Czy meble dostarczane są w całości? – Tak – produkowane przez nas meble dostarczane są w całości i nie wymagają dodatkowego montażu.
  • Czy możliwa jest modyfikacja projektu mebli odstępnych na w sklepie? – Tak, prosimy o kontakt z nami za pomocą formularza kontaktowego, wtedy po uzgodnieniu dokonamy modyfikacji według Państwa wytycznych.