Title Image

Antresola Industrialna z Biblioteką

Antresola Industrialna z Biblioteką

 

Antresola industrialna z biblioteką wykonana ze stali konstrukcyjnej, szkła hartowanego oraz drewna w domu wolnostojącym

 

Jako Loft & Design w prywatnym domu wolnostojącym kompleksowo wykonaliśmy i zainstalowaliśmy poniższe elementy składające się na Industrialną Antresolę z Biblioteką wykonaną w stylu loftowym:

 

  • Industrialne metalowe schody z drewnianymi stopniami
  • Industrialna metalowa antresola z podłogą ze szkła hartowanego
  • Balustrada ze szkła hartowanego
  • Biblioteka ze stali konstrukcyjnej pomalowana kolorem z palety RAL 9005 w stylu drobnej struktury
  • Ledowe podświetlenia biblioteki, antresoli oraz szklanych balustrad
  • Przesuwana drabina na prowadnicach

 

Wykonana przez nas Antresola Industrialna posiada wszystkie konieczne testy oraz spełnia wyśrubowane normy budowlane. Została zaprojektowana przez profesjonalistów z dużym doświadczeniem.

 

Szklana balustrada oraz metalowa drabina na antresoli z podłogą ze szkła hartowanego oraz biblioteką ze stali konstrukcyjnej

 

Wzmacniane hartowane szkło i stal konstrukcyjna

 

Podłoga z hartowanego szkła na antresoli z biblioteką wykonaną w loftowym industrialnym stylu ze stali konstrukcyjnej

 

Dębowe Industrialne Schody – Dębowe Loftowe Półki

 

Biblioteka na industrialnej antresoli wykonana w loftowym stylu ze stali konstrukcyjnej, szkła hartowanego oraz drewna

 

Co to jest antresola?

 

W świetle prawa budowlanego według Rozporządzenia Ministra Infrastruktury i Rozwoju z 2015 roku, Antresola to górna cześć kondygnacji lub pomieszczenia znajdująca się nad przedzielającym je stropem pośrednim o powierzchni mniejszej od powierzchni tej kondygnacji lub pomieszczenia, niezamknięta przegrodami budowlanymi od strony wnętrza, z którego jest wydzielona.

 

Antresole są atrakcyjnym rozwiązaniem dla pomieszczeń z wysokimi sufitami. Na dodatkowych powierzchniach zainstalować można nie tylko prywatną bibliotekę jak w naszym projekcie, ale także takie elementy tak domowe biuro, sypialnie, czy chociaż dodatkową sypialnię lub pokój gościnny. Antresole buduje się obecnie w loftach, wysokich mieszkaniach, domach jednorodzinnych czy na poddaszach.

 

Antresola musi być jednak wykonana przez profesjonalistów i nie może być ona dziełem spontanicznego projektu.

 

Antresola nie jest osobną kondygnacją. Jest ona jednak zainstalowana w górnej części pomieszczenia i jej powierzchnia jest mniejsza od kondygnacji, w której się znajduje. Co ważne nie jest ona przysłonięta osobnymi pełnymi ścianami od pomieszczenie z którego została wydzielona. Jednak dla bezpieczeństwa osób w niej przebywających posiada z reguły balustrady.

 

Antresola z Biblioteką

Marzeniem niejednej osoby jest domowa biblioteka. Idealnym pomysłem na tego typu rozwiązanie będzie prywatna biblioteka zainstalowana na antresoli. Jest to nie tylko oszczędność miejsca w innych pomieszczeniach, ale także przeznaczenie dedykowanej przestrzeni tylko i wyłącznie na ten cel.

 

Jakie wejście na Antresolę?

Jednym z kluczowych elementów jest bezpieczne i stabilne wejście na antresolę. Obecnie wykorzystuje się schody proste (jak w antresoli przygotowanej przez nas powyżej), schody kręcone lub drabinę. W większości przypadków schody mają zainstalowaną również antresolę – najcześciej łączącą się bezpośrednio z balustradą. Dla estetyki warto wykonać ją w tym samym stylu.

 

Antresola z łóżkiem

W pomieszczeniach z wysokimi wnętrzami zainstalowanie łóżka na antresoli jest praktycznym rozwiązaniem nie tylko z powodu ciekawego designu, ale również praktyczności i oszczędności przestrzeni.

 

 

Pozostałe projekty – Biuro EIP Warszawa – Adidas Runners Warsaw – Studio HBO Polska

 

Posiadamy doświadczenie w innowacyjnych projektach, dlatego też w naszym portfolio znajdą Państwo chociażby takie projekty jak Biuro EIP Warszawa, gdzie kompleksowo wyprodukowaliśmy i zainstalowaliśmy system drzwi i ścian loftowych. Kolejne przełomowe projekty, które współtworzyliśmy, to Adidas Runners Warsaw czy Studio HBO Polska znajdujące się w budynku Ethos przy Placu Trzech Krzyży w samym sercu Warszawy, które zostało docenione w prestiżowych konkursach Prime Property Prize 2018 i CIJ Awards Poland 2018.